Elsolar uruchomił własne laboratorium paneli słonecznych Powrót

Nasza spółka – Elsolar stworzyła własne laboratorium paneli fotowoltaicznych. Wykonywane badania mają na celu porównać uzysk energii elektrycznej wg. danych producentów ze stanem faktycznym, a tym samym porównać pracę różnych modeli w tych samych warunkach.

labolatorium-1

Zdecydowaliśmy się na Laboratorium, ponieważ chcemy wiedzieć co sprzedajemy. Na ten moment monitorujemy panele wiodących marek, dzięki zastosowanym optymalizatorom działają one niezależnie” – opowiada kierownik realizacji Grzegorz Krasowski – „Śledzimy średni dzienny uzysk i konfrontujemy to z instalacjami Klientów. W razie potrzeby jesteśmy w stanie porównać wyniki i odpowiednio zareagować z serwisem

Cały podgląd w jednym miejscu
Wszystkie panele zostały połączone w jednym systemie monitorującym. Laboratorium działa od kwietnia 2020 roku. Po czterech miesiącach od startu działania instalacji porównawczej Elsolar ma już kilka własnych wniosków. Wykorzystuje je do ulepszania oferty w kolejnych realizacjach.

projekt-bez-tytulu

Na badaniach finalnie zaoszczędzi klient

Głównym celem powstania Laboratorium jest chęć podnoszenia jakości oferowanych instalacji. „Liczy się klient, chcemy zatem podnosić jakość świadczonych usług. Szukamy najlepszego stosunku ceny do jakości wybieranych przez nas rozwiązań” – mówi dalej dyrektor operacyjny Tomasz Wiśniewski. Całość jest efektem pracy działu badań i rozwoju.

Laboratorium ma pomóc w wyborze najlepszych rozwiązań na rynku.
W planach spółka ma również przeprowadzenie testów innych podzespołów, np. falowników i optymalizatorów.

projekt-bez-tytulu-1

 

© Elektromontaż Wschód | All rights reserved | Cookie policy